alefbatour

كاپالي چارشي بازار بزرگ و سنتي استانبول

بازار كاپالي چارشي استانبول نام بازاري در شهر استانبول مي باشد كه بخاطر قدمت و تاريخي بودنش تبديل به يكي از بهترين و جذاب ترين جاذبه گردشگري در تركيه شده است كه بازديد كنندگان بي شماري از سرتاسر دنيا به خود جذب كرده است.


معرفي كاپالي چارشي


كاپالي چارشي متعلق به قرن پانزدهم بوده و اطراف آن با ديوار محصور و سقف آن نيز با تعدادي گنبد پوشيده شده و در بين دو بناي تاريخي ساخته شده است كاپالي چارشي از اواسط قرن پنجم ميلادي و در زمان محمد فاتح ساخته شد و پس از آن به قبله خريداران مبدل شده است، آنچه ابتدا انباري كوچك بود، به بازاري پربار با تجاري كه هر گونه كالايي، از فرش تا زيره، را عرضه مي‌كردند، مبدل شد.دكان‌داران بازار آن را سرپوشيده كردند تا تجارت بدون توجه به اوضاع آب و هوا ادامه يابد. سامانه‌اي از دروازه‌هاي قفل‌شو نيز فراهم گرديد تا اين شهر كوچك را در شب‌ها قرق كند. سابقا در اينجا در هر كوچه يك صنف مشغول به كار بوده است كه توليدات دستي تحت كنترل شديد و احترام به اخلاق و عرف تجاري بسيار رايج بوده است

در خيابان اصلي بازار، اكثرا جواهر فروشان حضور دارند. امكانات خريد و فروش براي گروه هاي توريستي كه به استانبول سفر مي كنند ، در مدخل ورودي بازار ساخته شده است. بازار سرپوشيده در تمامي ساعات كاري روز در حال فعاليت مي باشد. كسبه، گردشگران را با اصرار فراوان به دكان هاي خويش دعوت مي كنند.

آژانس الفباي سفر مجري تخصصي  تور استانبول , خريد تور استانبول ، تور لحظه آخري استانبول  و اراعه دهنده  رزرو آنلاين تور استانبول و تور زميني استانبول   شما را دعوت به ديدن اين شهر زيبا مي نمايد.

www.alefbatour.com


برچسب: تور استانبول، خريد تور استانبول، تور لحظه آخري استانبول، رزرو آنلاين تور استانبول، تور زميني استانبول،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۳:۱۵ توسط:admin موضوع:

نظرات
نام : choc     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : I like reading a post that will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :